System Komputerowej Ewidencji Publikacji

Strona główna   |   Skorowidz nazwisk   |   Raporty   |   Przesyłanie plików źródłowych   |   Kategorie osiągnięć naukowych   |   Dyscypliny naukowe   |   Wyloguj PBN
 
Więcej
z którymkolwiek ze słów
ze wszystkimi słowami
skonstruuj wyrażenie logiczne Pomoc
 

Wyniki wyszukiwania

Szukanie: w opisie bibliograficznym
Wprowadzona fraza: {Nonlinearity}
Opublikowane w latach: 1960 - 2019
Grupowanie: brak
Znaleziono: 13 ( spośród około 61957 )

Strona: 1[2] Następna
[1] Broadband low-dispersion low-nonlinearity photonic crystal fiber dedicated to near-infrared high-power femtosecond pulse delivery / Van Thuy Hoang, Bartłomiej Siwicki, Marcin Franczyk, Grzegorz Stępniewski, Van Hieu LE, Van Cao Long, Mariusz Klimczak, Ryszard Buczyński // Optical Fiber Technology .- 2018, Vol. 42, s. 119--125, ISSN: 1068-5200,
Słowa kluczowe: Femtosecond signal delivery, High-power signal delivery, Low chromatic dispersion, Low nonlinearity, Silica photonic crystal fiber
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: 20)    DOI: 10.1016/j.yofte.2018.03.003         Cytowania wg Scopus: 1 [20-05-2019]
[AWCZ-22560] [data modyf: 28-03-2018 13:44]

[2] Blow-up conditions for nonlinear Volterra integral equations with power nonlinearity / Tomasz Małolepszy, Wojciech Okrasiński // Applied Mathematics Letters .- 2008, Vol. 21, no 3, s. 307--312, ISSN: 0893-9659, : bibliogr.summ.
Słowa kluczowe: blow-up, nonlinear integral equations, power nonlinearity, volterra
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [20])        Cytowania wg Scopus: 8 [20-05-2019]
[AWCZ-12685] [data modyf: 07-08-2015 10:21]

[3] A note on Volterra integral equations with power nonlinearity / Maciej Niedziela, Wojciech Okrasiński // Journal of Integral Equations and Applications .- 2006, Vol. 18, no 4, s. 509--519 : bibliogr.summ.
Słowa kluczowe: existence of nontrivial solutions, nonlinear Volterra integral equation, power nonlinearity
Kod: CZR-INNE    BibTeX   (pkt: [0])        Cytowania wg Scopus: 3 [20-05-2019]
[AWCZ-11557] [data modyf: 07-08-2015 10:22]

[4] Nonlinearity identification of Jesus Christ the King monument on the basis of modal parameters / Jacek Grosel, Jakub Marcinowski, Wojciech Sawicki, Zbigniew Wójcicki // W: XXVII R-S-P Seminar 2018. Theoretical Foundation of Civil Engineering - TFoCE 2018. Rostov-on-Don, Rosja, 2018 .- Les Ulis : EDP Sciences, 2018 .- MATEC Web of Conferences, Vol. 196, s. 1--6
Kod: KON-ANG    BibTeX    DOI: 10.1051/matecconf/201819601054   (pkt: 0)    SCOPUS     Cytowania wg Scopus: 0 [20-05-2019]
[KONF-23207] [data modyf: 25-09-2018 13:55]

[5] Solitary waves in auxetic rods with quadratic nonlinearity: Exact analytical solutions and numerical simulations / Thuan Bui Dinh, Van Cao Long, K. W. Wojciechowski // Physica Status Solidi B-Basic Solid State Physics .- 2015, Vol. 252, no. 7, s. 1587--1594, ISSN: 0370-1972, : bibliogr.rys.wykr.summ.
Słowa kluczowe: auxetic materials, double dispersion equation, elastic rods, negative Poisson's ratio, solitons
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: 20)    DOI: 10.1002/pssb/201552140
[AWCZ-19186] [data modyf: 07-09-2015 13:38]

[6] Necessary conditions for the existence of additional first integrals for Hamiltonian systems with homogeneous potential / Andrzej Maciejewski, Maria Przybylska, Haruo Yoshida // Nonlinearity .- 2012, Vol. 25, no 2, s. 255--277, ISSN: 0951-7715, : bibliogr.wykr.summ.
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: 35)    DOI: 10.1088/0951-7715/25/2/255         Cytowania wg Scopus: 5 [20-05-2019]
[AWCZ-16256] [data modyf: 28-11-2012 12:22]

[7] The Poisson equations in the nonholonomic Suslov problem: integrability, meromorphic and hypergeometric solutions / Yuri N. Fedorov, Andrzej Maciejewski, Maria Przybylska // Nonlinearity .- 2009, Vol. 22, no 9, s. 2231--2259, ISSN: 0951-7715, : bibliogr.rys.wykr.summ.
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: 24)    DOI: 10.1088/0951-7715/22/9/009         Cytowania wg Scopus: 17 [20-05-2019]
[AWCZ-14453] [data modyf: 22-03-2011 11:18]

[8] Influence of the nonlinearity of measurement transformers on effectiveness of module error correction / Leszek Furmankiewicz // W: Proceedings of the International School on Nonsinusoidal Currents and Compensation - ISNCC 2008 : IX conference-seminar. Łagów, Polska, 2008 .- Zielona Góra : [brak wydawcy], 2008, s. [5] CD-ROM .- ISBN: 9781424421305
Kod: KON-ANG    BibTeX   (pkt: 0)
[KONF-18845] [data modyf: 22-07-2008 11:40]

[9] Influence of the nonlinearity of measurement transformers on effectiveness of module error correction / Leszek Furmankiewicz // Przegląd Elektrotechniczny .- 2008, nr 11, s. 257--260, ISSN: 0033-2097, : bibliogr.wykr.summ.
Słowa kluczowe: błędy częstotliwościowe, frequency errors, frequency errors correction, korekcja błędów częstotliwościowych, measurement transformers, transformatory pomiarowe
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [6])        Cytowania wg Scopus: 2 [20-05-2019]
[AWCZ-13439] [data modyf: 01-02-2011 12:17]

[10] Kerr nonlinear coupler and entanglement / Wiesław Leoński, Adam Miranowicz // Journal of Optics B : Quantum and Semiclassical Optics .- 2004, Vol. 6, s. S37--S42 : bibliogr.rys.wykr.summ.
Słowa kluczowe: Bell states, Kerr coupler, Kerr nonlinearity, concurrence, entanglement
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 58 [20-05-2019]
[AWCZ-14289] [data modyf: 23-12-2009 11:35]

Strona: 1[2] Następna

Czas generacji strony: 0,10 s.


kontakt techniczny: skep@bu.uz.zgora.pl
© 2001-2019 Uniwersytet Zielonogórski