System Komputerowej Ewidencji Publikacji

Strona główna   |   Skorowidz nazwisk   |   Raporty   |   Przesyłanie plików źródłowych   |   Kategorie osiągnięć naukowych   |   Dyscypliny naukowe   |   Wyloguj PBN
 
Więcej
z którymkolwiek ze słów
ze wszystkimi słowami
skonstruuj wyrażenie logiczne Pomoc
 

prof. dr hab. Tadeusz Nadzieja
Dyscypliny naukowe:
Jednostka: Instytut Matematyki
Okres: cały dorobek (zarejestrowany w systemie)
Znaleziono: 30 pozycji bibliograficznych
0 pozycji bibliograficznych za ostatnie 4 pełne lata
Uwagi: (*) - gwiazdka przy nazwisku autora z UZ oznacza, że w danej publikacji podano afiliację autora inną niż UZ.

[N] - liczby punktów w nawiasie kwadratowym [ ]. Pojawia się przy artykułach w czasopismach, które opublikowano przed rokiem 2009. Dla tych publikacji system podaje liczbę punktów, która obowiązywała w roku 2009 niezależnie od roku publikacji.

[?] - znak zapytania zamiast liczby punktów. Pojawia się przy artykułach w czasopismach. Sygnalizuje, że w systemie SKEP nie znaleziono wyceny punktowej danego czasopisma na ministerialnej liście czasopism punktowanych.

Szczegółowe zasady obliczania punktów za publikacje w systemie SKEP znajdują się tutaj.

[C] [D] - dotyczy publikacja za lata [2017 - 2018] oraz [2019 - 2020]
C - Liczba punktów publikacji przypadająca na pracownika
D - Część slotu przypadająca na pracownika

Uwaga: W przypadku gdy pracownik zadeklarował również dyscyplinę dodatkową, po znaku "/" znajdują się analogiczne dane dotyczace dyscypliny dodatkowej.


2. Rozdziały w monografiach, podręcznikach, skryptach, publikacje konferencyjne w wydawnictwach książkowych (Rozdziały w wydawnictwach zwartych) (WZ-ROZ)

[1] Age-structured population models with genetics, Mirosław Dudek, Tadeusz Nadzieja
// W: From genetics to mathematics, 2009. / ed. M. Lachowicz, J. Miękisz, Singapore : World Scientific Publishing (Series on Advances in Mathematics for Applied Sciences Vol. 79), s. 149--172, ISBN: 9789812837240
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-11261] [data modyf: 01-09-2009 14:30]
[2] Nonisothermal systems of self-attracting Fermi-Dirac particles, Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, Robert Stańczy
// W: Nonlocal elliptic and parabolic problems : proceedings of the conference, 2004. , Warszawa : Institute of Mathematics Polish Academy of Science (Banach Center Publications Vol. 66), s. 61--78
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-7135] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
[3] Steady states for streater's energy-transport models of self-gravitating particles, Piotr Biler, Jean Dolbeault, Maria J. Esteban, Peter A. Markowich, Tadeusz Nadzieja
// W: Transport in transition regimes, 2004. , New York : Springer (The IMA Volumes in Mathematics and its Applications Vol. 135), s. 37--56, ISBN: 0387404953
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-6460] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
[4] A note on nonlinear equations in mathematical physics, Tadeusz Nadzieja
// W: Disordered and complex systems, 2001. , New York : American Institute of Physics (AIP Conference Proceedings 553), s. 255--259, ISBN: 1563969831
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-4839] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
[5] Nonlocal elliptic problems, Andrzej Krzywicki, Tadeusz Nadzieja
// W: Evolution equations : existence, regularity and singularities, 2000. , Warszawa : Polish Academy of Sciences. Institute of Mathematics (Banach Center Publications Vol. 52), s. 147--152
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-5050] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
[6] Nonlinear singular parabolic equations, Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, Andrzej Raczyński
// W: Reaction diffusion systems, 1998. , New York : Marcel Dekker, Inc., s. 21--36, ISBN: 0824701259
Kod: MOR-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[WZCZ-1400] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
3. Artykuły w czasopismach (CZASOP)

Uwaga!. Pokazane w nawiasach liczby oznaczają całkowitą wartość punktową danej publikacji. W przypadku publikacji wieloautorskich poszczególni jej autorzy otrzymują tylko pewną część tych punktów, zgodnie z odpowiednimi zasadami obowiązującymi na UZ.
[1] Non-finite-difference algorithm for integrating Newton's motion equations / Bartosz Brzostowski, Mirosław Dudek, Bogdan Grabiec, Tadeusz Nadzieja, 2007. Physica Status Solidi B-Basic Research Vol. 244, no 3, 851--858, ISSN: 0370-1972, bibliogr. wykr. summ.
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [15])        Cytowania wg Scopus: 3 [24-02-2020]
[AWCZ-11623] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[2] On the blow-up of the non-local thermistor problem / N. I. Kavallaris, Tadeusz Nadzieja, 2007. Proceedings of the Edinburgh Mathematical Society Vol. 50, 389--409 bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: blow-up, cpmparison techniques, non-local parabolic problems, thermistor problem
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 9 [24-02-2020]
[AWCZ-12489] [data modyf: 20-11-2007 14:06]
[3] Pierre Simon Laplace (1749--1827) / Tadeusz Nadzieja, 2006. Matematyka: czasopismo dla nauczycieli R. 59, 9, 3--8 bibliogr. summ.
Kod: CZR-INNE3    BibTeX   (pkt: [0])
[AWCZ-11575] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[4] The 8\pi-problem for radially symmetric solutions of a chemotaxis model in a disc / Piotr Biler, Grzegorz Karch, Philippe Laurencot, Tadeusz Nadzieja, 2006. Topological Methods in Nonlinear Analysis Vol. 27, no 1, 133--147, ISSN: 1230-3429, bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: blow up in infinite time, chemotaxis system, convergence to steady states, critical mass
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [15])
[AWCZ-11066] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[5] The 8\pi-problem for radially symmetric solutions of a chemotaxis model in the plane / Piotr Biler, Grzegorz Karch, Philippe Laurencot, Tadeusz Nadzieja, 2006. Mathematical Methods in the Applied Sciences Vol. 29, no 13, 1563--1583 bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: chemotaxis system, critical mass, infinite domain, radially symmetric solutions
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [?] )
[AWCZ-11068] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[6] Galileusz (1564-1642) / Tadeusz Nadzieja, 2005. Matematyka R. 57, nr 2, 68--73 rys.
Kod: CZR-INNE3    BibTeX   (pkt: [0])
[AWCZ-10517] [data modyf: 28-11-2005 12:08]
[7] Molecular dynamics simulations through symbolic programming / Mirosław Dudek, Tadeusz Nadzieja, 2005. International Journal of Modern Physics C Vol. 16, no 3, 413--425 bibliogr. wykr. summ.
Słowa kluczowe: differential equation, initial-value problem, molecular dynamics simulations, symbolic computation
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 2 [24-02-2020]
[AWCZ-10375] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[8] On an evolution system describing self-gravitating Fermi-Dirac particles / Piotr Biler, Philippe Laurencot, Tadeusz Nadzieja, 2004. Advances in Differential Equations Vol. 9, no 5-6, 563--586 bibliogr. summ.
Kod: CZR-WYKAZ    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 15 [24-02-2020]
[AWCZ-10012] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[9] Convergence to stationary solutions in a model of self-gravitating systems / Ignacio Guerra, Tadeusz Nadzieja, 2003. Colloquium Mathematicum Vol. 98, no 1, 39--47, ISSN: 0010-1354, bibliogr. wykr. summ.
Słowa kluczowe: Chavanis-Sommeria-Robert model, asymptotics of solutions, drift-diffusion and energy-transport systems, mean field equations
Kod: CZR-WYKAZ    BibTeX   (pkt: [6])        Cytowania wg Scopus: 1 [24-02-2020]
[AWCZ-9370] [data modyf: 26-01-2004 09:49]
[10] Global and exploding solutions in a model of self-gravitating systems / Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, 2003. Reports on Mathematical Physics Vol. 52, no 2, 205--225, ISSN: 0034-4877, bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: Chavanis-Sommeria-Robert model, asymptotics of solutions, drift-diffusion and energy-transport systems, finite time blow-up of solutions, mean field equations
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [10])        Cytowania wg Scopus: 19 [24-02-2020]
[AWCZ-9242] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
[11] Structure of steady states for streater's energy-transport models of gravitating particles / Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, 2002. Topological Methods in Nonlinear Analysis Vol. 19, 283--301, ISSN: 1230-3429, bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: Poisson-Boltzmann-Emden equation, drift-diffusion and energy-transport systems, energy, existence and uniqueness of stationary solutions, streater's models
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [15])
[AWCZ-8581] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
[12] Radially symmetric solutions of the Poisson-Boltzmann equation with a given energy / Tadeusz Nadzieja, Andrzej Raczyński, 2000. Applicationes Mathematicae Vol. 27, no 4, 465--473, ISSN: 1233-7234, bibliogr. summ.
Kod: CZR-WYKAZ    BibTeX   (pkt: [6])
[AWCZ-3641] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
[13] Steady states for a model of interacting particles / Andrzej Krzywicki, Tadeusz Nadzieja, 2000. Applied Mathematics Letters Vol. 13, 113--117, ISSN: 0893-9659, bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: Cloud of interacting particles, Nonlocal elliptic problem
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [20])        Cytowania wg Scopus: 2 [24-02-2020]
[AWCZ-2440] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
[14] A nonlocal singular parabolic problem modelling gravitational interaction of particles / Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, 1998. Advances in Differential Equations Vol. 3, no 2, 177--197 bibliogr. summ.
Kod: CZR-WYKAZ    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 27 [24-02-2020]
[AWCZ-2420] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
[15] A singular radially symmetric problem in electrolytes theory / Tadeusz Nadzieja, Andrzej Raczyński, 1998. Applicationes Mathematicae Vol. 25, no 1, 101--112, ISSN: 1233-7234, bibliogr. wykr. summ.
Kod: CZR-WYKAZ    BibTeX   (pkt: [6])
[AWCZ-2401] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
[16] Self-interaction of Brownian particles coupled with thermodynamic processes / Piotr Biler, Andrzej Krzywicki, Tadeusz Nadzieja, 1998. Reports on Mathematical Physics Vol. 42, no 3, 359--372, ISSN: 0034-4877, bibliogr. summ.
Słowa kluczowe: interaction of particles, nonequilibrum thermodynamics, nonlinear parabolic-elliptic systems
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [10])        Cytowania wg Scopus: 15 [24-02-2020]
[AWCZ-2421] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
[17] A singular problem in electrolytes theory / Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, 1997. Mathematical Methods in the Applied Sciences Vol. 20, 767--782 bibliogr. summ.
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [?] )        Cytowania wg Scopus: 11 [24-02-2020]
[AWCZ-8049] [data modyf: 22-03-2002 13:45]
[18] Nonlocal parabolic problems in statistical mechanics / Piotr Biler, Tadeusz Nadzieja, 1997. Nonlinear Analysis, Theory, Methods & Applications Vol. 30, no 8, 5343--5350, ISSN: 0362-546X, bibliogr. summ.
Kod: CZR-JCR    BibTeX   (pkt: [24])        Cytowania wg Scopus: 3 [24-02-2020]
[AWCZ-8048] [data modyf: 07-08-2015 10:22]
4. Publikacje recenzowane w innych wydawnictwach ciągłych (INNE-REC)

Uwaga!. Pokazane w nawiasach liczby oznaczają całkowitą wartość punktową danej publikacji. W przypadku publikacji wieloautorskich poszczególni jej autorzy otrzymują tylko pewną część tych punktów, zgodnie z odpowiednimi zasadami obowiązującymi na UZ.
[1] Izaak Newton, pitagorejczycy i prawo powszechnego ciążenia / Tadeusz Nadzieja // W: Matematyka , Społeczeństwo , Nauczanie .- 2004, nr 33, s. 1--9 bibliogr. rys.
Kod: CIA-JED    BibTeX   (pkt: [0])
[AWI-6669] [data modyf: 07-08-2015 10:21]
5. Materiały konferencyjne (KONF)

[1] Równanie Poissona, 2003. Tadeusz Nadzieja // W: Warsztaty z Równań Różniczkowych Cząstkowych. Toruń, Polska Toruń : [brak wydawcy], 2003, (Lecture Notes in Nonlinear Analysis; Vol. 4), s. 67--99, ISBN: 832311422
Kod: KON-NANG    BibTeX   (pkt: 0)
[KONF-16035] [data modyf: 25-11-2003 11:57]
[2] Picard iterations scheme for nonlocal elliptic problems with decreasing nonlinearity, 2001. Tadeusz Nadzieja, Ewa Sylwestrzak-Maślanka // W: Proceedings of the 3rd Polish Symposium on Nonlinear Analysis. Łódź, Polska Toruń : [brak wydawcy], 2002, (Lecture Notes in Nonlinear Analysis ; Vol. 3), s. 151--157, ISBN: 8323114226
Słowa kluczowe: nonlinear nonlocal elliptic equation, picard iterations scheme

Kod: KON-ANG    BibTeX   (pkt: 0)
[KONF-14837] [data modyf: 19-06-2002 11:15]
[3] Nonlocal elliptic problems in theory of electrolytes, 1998. Tadeusz Nadzieja // W: Nonlocal Aspects in Solid Mechanics : Euromech Colloquium 378. Mulhouse, Francja Mulhouse : [brak wydawcy], 1998, s. 88--93
Kod: KON-ANG    BibTeX   (pkt: 0)
[KONF-5443] [data modyf: 07-08-2015 10:20]
6. Prace zbiorowe (Redakcje naukowe czasopism, prac zbiorowych, monografii, podręczników, numerów specjalnych czasopism) (RED)

[1] Roczniki Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Ser. 2, Wiadomości Matematyczne / (Red.) Tadeusz Nadzieja .- Warszawa : Polskie Towarzystwo Matematyczne, 2008, T. 44 .- ISSN: 0373-8302
Kod: RED-C-NANG    BibTeX   (pkt: 0)
[RED-4556] [data modyf: 05-01-2009 11:14]
[2] Nonlocal elliptic and parabolic problems / (Red.) Piotr Biler, Grzegorz Karch, Tadeusz Nadzieja .- Warszawa : Institute of Mathematics Polish Academy of Science, 2004, 351 s.
Kod: RED-MP-ANG    BibTeX   (pkt: 5)
[RED-4097] [data modyf: 07-08-2015 10:21]


kontakt techniczny: skep@bu.uz.zgora.pl
© 2001-2020 Uniwersytet Zielonogórski